Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

korsan mevzusu

• nazmiyyeaah • 15 Aralık 2004 10:45 • #560179
    sevdiğimiz albümlerin korsanlarını alıyoruz ediyoruzya hani; bu bende vicdan yapmaya başladı ya. elimiz de mahkum gerçi. çok pahalı ama. hem sanatçının hakkına giriyoruz hem istediğimizi elde ediyoruz. bana bişey söyleyin, ikna olayım diyorum.
  • Single_FACTOR • 15 Aralık 2004 11:12 • #560180
    müzik bir ihtiyaçtır (Lüks değil !)bizim gibiler için yemek yemek su içmek gibi,burada sanatçıların veya grupların hiçbir suçu yok elbette,Türkiyede abaran müzik sektörünün kabahati, kimse kimsenin müzik ihtiyacını kısıtlayamaz ben haftada en az 10-15 yeni albüm alıyorum tanesi 45 milyondan bir cd ye para verebilmem için milyarder olmam lasım haralde,Türkiyede korsan önlenemez buyüzden...
  • nazmiyyeaah • 15 Aralık 2004 11:26 • #560181
    doğru söylüyosun. aldım gitti pederini satiim...
  • karete • 16 Aralık 2004 06:02 • #560182
    daha ucuza satarakta sanatçı kimliği altındakiler para kazanabilir be-me-ve lere binmesinler limuzinlerle layla lara gitmesinler sen gidip korsanını alma istersen adama benzin karı ya kıza giden para laylada alkol parası olarak gidiyo o senin paran (hepsi deiil)
  • thirteenthroom • 22 Aralık 2004 22:30 • #560192
    dusunun bi kez zaten bu adamların amacı reklamla un yapmak eger mp3 lerin divx lerin yayılmasını istemeselerdi bulurlardı bi çare napstera nasıl koydular postayı...korsan alın abi garibanda para kazansın zaten millet işsiz güçsüz olunca orgute giriyo kırıyo yıkıyo yalan mı?
  • Single_FACTOR • 23 Aralık 2004 13:17 • #560194
    Dumanın solisti bir roportajda:
    "-Biz korsanı sonuna kadar desteliyoruz.Eğer korsan olmasaydı tanınmamız mümkün olmazdı.zaten yaptığımız albümden parayı da biz kazanmıyoruz ki..."

üzerine başka yorum yapmaya gerek varmı?
  • cc_baran • 23 Aralık 2004 21:12 • #560195
    korsanın önlenmesi imkansız. ben paramı biriktirip orjinalini almayı yeğliyorum ama ister istemez bende korsana yenik düşüyorum. kültür bakanlığıyla alakalı bir durum bu,gümrük vergileri,müzik sektöründeki ithal ürün pahalılığının önüne geçilmezse korsan asla bitmez. aynı şey kitaplar,dergiler ve bilimum kültürel eser içinde geçerli. çok yazık oluyor sanat düşkünü insanlara.

Megadeth'in "the system has failed" adlı son albümünün korsanını almıştım önce,orjinali gelince koştum orjinalini aldım,içim elvermedi :))
  • Leprosy • 28 Aralık 2004 15:05 • #560202
    Öncelikle TCK hepinize duyrulur.Bence biraz daha dikkatli olun.

1)45 milyona orjinal CD yok.Ne kadar bilgisiz olduğunuz yazdığınızdan belli.Sanki araştırmış gibi konuşuyorsunuz.2CD lik albümler bile 42 milyonu geçmiyor.Tek CD lik albümleri en fazla 25 30 a bulursun.Onlarda hiç bulunmayan şeylerdir.Opeth, Dark Tranquillity gibi.

2)Orjinal CD almayan kimse gerçek Metalciyim diye geçinmesin.Çünkü bu işte RUH vardır.Orjinal almadığınızda adamlarla aranızda hiç bir bağınız yoktur.Onları ne kadar iyi anlayabilrsiniz ki?

3)Orjinal CD alan biri olarak şunu söyliyebilirim ki orjinal almak için MİLYARDER olmak gerekmez ki bende bütcesi kısıtlı biriyim.Her şeyden önce bu işi sevmek gerekir.Fedakarlık yapmak gerekir.Benim için hayatımda en önemli şey müziktir.Eğer bir gün başka nedenlerden dolayı CD alamayacak konuma gelirsem, o başka işlerimi sıfırlarım.Gezmemden keserim, kız arkadaşımdan bile sırf bu sebepten dolayı ayrılabilrim.

Yukarda da söylediğim gibi bu işi gerçekten seven herkez orjinal alır.Mesela 15 tane kopya cd alacağına 2 tane orjinal cd al.Bende eskiden senin gibiydim artık böyle yapıyorum.

Kimseye orjinal alsın demiyorum beni ilgilendirmez.Zaten gerçekten müziği seven kişiler orjinal alıyorlar.Neden mi?Çünkü bunun nedenini kavramışlar.Tabi bazı ekstrim durumlara bir şey demiyorum.Çok fakir insanlarda olabilir.Onlara bir şey demiyorum ama 15 kopya cd alabilecek gücün varsa ayda 2 3 tane orjinal cd de alabilirsin.Bİraz daha fedakarlık yaparak bu sayıyı arttırabilirsin..

Saygılar...
  • Single_FACTOR • 28 Aralık 2004 15:32 • #560203
    Tek CD lik albümleri en fazla 25 30 a bulursun.

uzun süredir almadığım için tahmin ettim sadece oralara pek uğramam neticede.
    25-30 milyon? içimi rahatlattın.ben de az daha asgari ücretin %10 undan bahsettiğini sanmıştım. :P
  • Single_FACTOR • 28 Aralık 2004 15:39 • #560204
    Örnek

Garage Inc.
    Metallica
    Universal, 1998
    IDéEFIXE Fiyatı: 19.067.797 TL/ 19,07 YTL + KDV
    =22milyon ,Kaset ha!