Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

korsan mevzusu

• Leprosy • 28 Aralık 2004 18:25 • #560205
    25 - 30 milyona bulunmayan grupları bulursun dedim.Opeth Dark Tranquillity gibi.17 18 milyona bir çok sıfır orjinal cd almışımdır.

"Aramakla bulunmaz, fakat bulanlarda arayanlardır."
  • karete • 29 Aralık 2004 08:48 • #560208
    2)Orjinal CD almayan kimse gerçek Metalciyim diye geçinmesin.Çünkü bu işte RUH vardır.Orjinal almadığınızda adamlarla aranızda hiç bir bağınız yoktur.Onları ne kadar iyi anlayabilrsiniz ki?
    ne alaka gerçek metalciyim diye geçinmesinle yani ne alaka anlamadım sen bi metalciliğin cep kitabını filanda yaz iyi olur :P
  • Leprosy • 29 Aralık 2004 13:13 • #560209
    Sana cevap verme ihtiyacı duymuyorum.Ama emin ol yazsam senden daha iyi şeyler yazardım.
  • gitarTELi • 29 Aralık 2004 15:44 • #560211
    rahaT olun kaRdeşim kasmayın o kadar
    ya da hiç aLmayın yureğiniz cıZ ediyorsa..

korsanTELi
    by gitarTELi
  • karete • 29 Aralık 2004 16:43 • #560212
    Leprosy
    29 Aralık 2004 Çarşamba / 13:13
    Sana cevap verme ihtiyacı duymuyorum.Ama emin ol yazsam senden daha iyi şeyler yazardım.

tabi ki yazarsın ben bişeyci değilimki ...
  • gizli_vadi • 29 Aralık 2004 21:04 • #560213
    bence o tezgahtaki adamlara pek muhatap olmayın...
    bu açık bir sahtekarlık...
    yerli cd nin korsanını almak yazıktır...
    şurda bizbizeyiz...
    yabancı cdler pahalıdır...
    en iyisi arkadaşlarla paylaşmak...
    hoşçakalın
  • pUnKeR • 29 Aralık 2004 21:30 • #560214
    bence yabancı cd lerde korsan olmazsa olmaz. bunun ruhla falanda alakası yok. adamlar zaten yurtdışında deli para kazanıyorlar. birde az olan paramızı yurtdışına verirsek iyice batarız. ama Türkçe albümlerde karşıyım zaten türkiyede dinleyeceğimiz 5-6 grup var. bunlarında albümü zamanla alınabilir. kesinlikle kasmaz.. hem paramız hemşehrimize gitmiş olur.
  • thirteenthroom • 29 Aralık 2004 23:12 • #560215
    dogrusun punker yabancı müzikleri korsan türkçe müzikleri orjinal alalım arkadaşlar son nokta budur.. hımm o tezgahtaki elemanlar bi süre sonra korsan cdlerden köşe oluyolar örnek ankara maltepe pazarı..
  • oldreith • 30 Aralık 2004 15:35 • #560216
    yaw bence en iyisi şöyle olur 3 ya da 4 arkadaş toplaşıp bi tane orjinal cd alalım sonra da onu bi güzel 3 tane daha korsanlayalım hem adamlar kazansın hem biz kapak içine neler koymuşlar orjinal cd de ne atraksiyonlar var onları görmüş oluruz. gerçi biraz fantastik bi fikir oldu galba ama yine de uygulanabilir tabi etrafınızda metal dinleyen adam varsa:)
  • Leprosy • 30 Aralık 2004 17:04 • #560217
    Neden büyük grupların CD leri orjinal olarak az bulunuyor?Söyliyeyim...

Orjinal alan az olduğu için satış iyi olmuyor.Büyük gruplarda yaptıkları albümlerin değerini bildikleri için iyi para istiyorlar şirketlerden.Fakat satış olmadığı için yeterince basılmıyor.Daha fazlasını hak ediyolar ve dediğin gibi bunlar köşeyi felan da dönmüyorlar.Bazı grupları çıkarırsak tabii.Metallica dan bahsetmiyorum mesela!

Yeni çıkmış bir grup hoşunuza gitti, eğer kimse orjinal almaz ise onlar nasıl yükselebilir ki?