Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

garajla ilgili istekler vesaire ler

• GaRaJ Bekçisi • 10 Şubat 2005 18:59 • #566945
    "Reseyyar" çok çaresizim. Çaresizlikten ne yapacağımı şaşırdım, artık tüm mantığımı bir yana bırakıp duygularıma sarıldım, zaten yaptığım işlerden da bu rahatça anlaşılabilir keza sen de anlamışsın. Aczimin bir delili olarak ilgisiz yerlerdeki ilgisiz forum konularını kilitlemem, çok fazla geliştirmek istediğim bir projenin, kendimce yararlı çıktıya bir katkısı olmayan "gürültü"sünü kesmem gösterilebilir.

Artık mantığıma dönmek istiyorum. Yapacağım ilk iyi iş olarak bu forumu kilitlememe önerini yerine getirdiğimi bir iyi niyet gösterisi olarak kabul etmeni umuyorum.

Yeni önerilerini bekliyorum...
  • reseyyar • 10 Şubat 2005 23:22 • #566952
    bekçiye...

cırcır tekrar açılsın ama cırcır'ın en başında kilitli bi konu olsun. bu konuda şu yazsın:
    cırcır vırvır forumunda yazılanlar garaj bekçisinin sorumluluğunda değildir. burda yazılanlar garaj bekçisi ve/veya site adminleri tarafından kontrol edilmez ve şikayet edilecek merci bu kişiler olamaz. Cırcır'da yer alan her konudan garaj üyelerinin kendileri soumludur. burası serbest bir tartışma platformudur ve herkes istediğini yazmakta çizmekte, ahlak kuralları çerçevesinde serbesttir. Bu kuralları aşanlar zaten toplum tarafından cezalandırılacaklardır.
    Ktulu

sayın bekçi madem fikir istedin işte bi fikirde ktuludan bende arada haporlör görevi yapayım bari....
  • faery • 11 Şubat 2005 00:56 • #566955
    bekçiye...

güzel öneri
  • Ktulu • 11 Şubat 2005 00:58 • #566956
    bekçiye...

Aslına bakarsanız cırcır'ın açılması taraftarı değilim. Kolonilerde de bu işler yürütülebilir ama nedense koloniler istenilen seviyeye gelemedi. Sanırım biraz da koloni sisteminin anlaşılmamasından kaynaklanıyo.

Aslında her koloninin bir "forumu" olsa cırcır vırvır gibi.. kolonilerin numaralarına göre de forum numaraları verilebilir ve kolonilerde aynen mesajları görmeye ve mesaj yazmaya izin verilmesi gibi bu forumlara da mesaj yazma-çizme hakları sağlanabilir kullanıcılara. Böylece yük ne bekçiye ne de topluma kalır, koloni bekçisinin üzerine düşer. Yan herkes kendi forumunun bekçisi olur.

Ben garajın bu forum olayının altyapısını kaldırabileceğini düşünüyorum. Zaten varolan forumların sayısı artırılarak bu sorun aşılabilir belki.

Hem diyelim bassçıların kolonisi var. Ama bi konu üzerinde soru cevap olayı zor oluyo bu kolonide mesela. Bunn için sadece bassçılara ayrılmış bir forum olmuş olur ve herkes istediğine daha çabuk ulaşabilir.

Çünkü cırcır böyle giderse sitenin amacını aşacak.
  • Affedilmeyen • 11 Şubat 2005 01:09 • #566957
    bekçiye...

ya sanki site diyorsunda iç işleri bakanlığının sitesi
    ne var yani cırcır olsa ?
    geyik olsa makara olsa..
    sen yazmadınmı o foruma..
    tasvip etmiyorduysan neden yazdın anlamadım..
    seni tanımasam arkadaş olmasak garipsemiycem tuncay.
    da neden bu şekilde yaklaştığını anlayamadım
  • Ktulu • 11 Şubat 2005 01:37 • #566958
    bekçiye...

Abi genel olması bekçinin çok başını ağrıtıyo. Haklı olarak adama günde kimbilir kaç tane şikayet geliodur...

Ama kolonilerin cırcır gibi forumları olsa bence en azından kavgasız gürültüsüz bi ortam olur...
  • Affedilmeyen • 11 Şubat 2005 01:42 • #566959
    bekçiye...

ya o başka bir güzel olur tabi ki.
    ama forumlar belli 4 isim yüzünden kapandı.
    şimdi o dört tane saygısız yüzünden geriye kalan üyeler neden kolonilere bölünsün ?
    ayrıca kolonilerin forumu olsun tabi çokda güzel olur.
  • reseyyar • 11 Şubat 2005 13:48 • #566963
    sonuç olarak üyelerin genelinde cırcır vırvır geri isteniyor.....
    hay hay cırcırda gelsin...
  • düşyılmaz • 11 Şubat 2005 15:59 • #566965
    cırcırın kapanma vesilesi kardeşimiz

bak işte senin sorunlarından biri de bu,sen kendinin farkına varmakdan acizsin..
    bunun sebebi denilen yerde sen de varsın,ana avrat söven sen değilmiydin? benden küfür duydunmu hiç park bahçemizin sevgili annesi,güzel kraliçesi??
  • Ktulu • 11 Şubat 2005 16:02 • #566966
    bekçiye...

Evet o zaman hem kolonilerde bu mesaj sistemi yerine forum olsun, hem de cırcır tekrar açılsın :)

Önerimiz bu.