Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

garajla ilgili istekler vesaire ler

• Nem • 9 Şubat 2005 21:04 • #566912
    mantık ve duygular.. bunların limitleri nedir? kesin çizgilerle ayrılmış mıdır? bunları belirleyen parametreler nelerdir? hangi şartlarda bu parametrelerde değişiklikler meydana gelir? bu değişiklikler bir birikimin etkisiyle mi oluşur yoksa anlık mıdır? karar mekanizmaları bu değişikliklerden ne derece etkilenir? insanın mizacını belirleyen şey bu parametrelerin değişim oranları/sebepleri midir? olaylara analitik bir görüşle bakmak insanı ne derece sonuçlara götürür? herhangi bir tartışmanın analitik olması onun evrensel boyutlara taşınmasına ve objektif olmasına katkı sağlar mı? kısıtlı beyaz kıvrımlı hücreler sıcak kanlı karakterler içinde hayat bulunca, daha az kısıtlılar ya da en azından kısıtsızlığı amaçlamışlar, daha büyük bir sebestiyi ve paylaşımı öngörmüşler, bu durum karşısında köşelerine çekilip rencide olmazlar mı / geri püskürmezler mi? otokontrol sadece bir ütopya mı? mahmuzlar nereye kadar sivrilmeli? mantığı yok edip duyguları açığa çıkaran etkenlerin kısıtlanması sağlıklı bir yaklaşım mıdır? düzgün bir şeyler yapmak istemeye rağmen beklenen sonuca bir türlü ulaşamamanın verdiği hayal kırıklığını bastırmanın sınırları nedir? bir şeye başlayıp onun yanlış bir adım olduğunu ve kesinlikle ilerleme olmayacağını ve amacına varmayacağını gördükten sonra o şeyden kurtulmanın ve onu tekrarlamamak için önlemler almanın imkansızlığını yaşamanın, sonuçta bunun yarattığı yıkımın farkında olmak ne kadar geçerli bir sebep? son olarak aşk her şeyi affeder mi? ha bu arada sakın bunlara cevap vermeye kalkmayın, ben kendi çapımda takılıyorum sadece bu gece.
  • karete • 9 Şubat 2005 21:14 • #566913
    şiir yazmak istiyorum

sendeki ben deki sen
    bendeki sen kadar bendesin
    sendekilerden bendede var
    bendeki ben oldunsen
    bendeki ben sendeki sen gibiyiz
    sendeki ben bendeki sen
    sen ve ben ben gibiyiz
    hatta okadar senli benliyizki
    sen gibi ben yani anlıyormusun
    bendeki bu sen ve 2 ben =sen
    senin karekökün ben
    bendekiler ne güzel sen senli benli ben
    hatta çocuklar vardı ben gibi sen gibi
    benim gibi biri senin gibi ben
    benimkiler sen gibi sendeki ben ve ben sen gibi
    karete

bu kıtadaki anlıyomusun bir şive özelliği madem onu yazmak istiyorum .)
  • Affedilmeyen • 9 Şubat 2005 21:18 • #566914
    şiir yazmak istiyorum

nem sana cevap yazamıyorum kelimelerim kifayesiz kaldı :))
    bam telimi pöngürdetdin
    gözlerim diken diken oldu bak nasıl duygulandım :)
  • Ktulu • 9 Şubat 2005 21:24 • #566915
    mantık ve duygular.. bunların limitleri nedir? kesin çizgilerle ayrılmış mıdır? bunları belirleyen parametreler nelerdir? hangi şartlarda bu parametrelerde değişiklikler meydana gelir? bu değişiklikler bir birikimin etkisiyle mi oluşur yoksa anlık mıdır? karar mekanizmaları bu değişikliklerden ne derece etkilenir? insanın mizacını belirleyen şey bu parametrelerin değişim oranları/sebepleri midir? olaylara analitik bir görüşle bakmak insanı ne derece sonuçlara götürür? herhangi bir tartışmanın analitik olması onun evrensel boyutlara taşınmasına ve objektif olmasına katkı sağlar mı? kısıtlı beyaz kıvrımlı hücreler sıcak kanlı karakterler içinde hayat bulunca, daha az kısıtlılar ya da en azından kısıtsızlığı amaçlamışlar, daha büyük bir sebestiyi ve paylaşımı öngörmüşler, bu durum karşısında köşelerine çekilip rencide olmazlar mı / geri püskürmezler mi? otokontrol sadece bir ütopya mı? mahmuzlar nereye kadar sivrilmeli? mantığı yok edip duyguları açığa çıkaran etkenlerin kısıtlanması sağlıklı bir yaklaşım mıdır? düzgün bir şeyler yapmak istemeye rağmen beklenen sonuca bir türlü ulaşamamanın verdiği hayal kırıklığını bastırmanın sınırları nedir? bir şeye başlayıp onun yanlış bir adım olduğunu ve kesinlikle ilerleme olmayacağını ve amacına varmayacağını gördükten sonra o şeyden kurtulmanın ve onu tekrarlamamak için önlemler almanın imkansızlığını yaşamanın, sonuçta bunun yarattığı yıkımın farkında olmak ne kadar geçerli bir sebep? son olarak aşk her şeyi affeder mi? ha bu arada sakın bunlara cevap vermeye kalkmayın, ben kendi çapımda takılıyorum sadece bu gece.

Özet geçiyorum:

"İster duygularla hareket et, ister mantıkla, ikisi için de cırcır'ın bir daha açılması mümkün değildir. Çünkü bu daha baştan bir hataydı. Üzgünüz."

:)

• Ktulu • 9 Şubat 2005 21:26 • #566916
    Bekçi benim kolonimin reklamını silip milletin reklamını yapman beni kabimin tam sol üst çaprazından yaraladı....
  • Affedilmeyen • 9 Şubat 2005 21:30 • #566917
    ne hatası güzel kardeşim hata olsa bu kadar adam aynı hatayı istermiydi tekrar ?.
  • oqz • 9 Şubat 2005 21:31 • #566918
    Ktulu abi yapma ama :(

senin koloninin adı neydi?
    bi de cırcır forumu hepimizindi bu nedenle kolonisi de hepimizin seni de bekilyoruz :)
  • Ktulu • 9 Şubat 2005 21:38 • #566919
    Ktulu abi yapma ama :(

Benim koloniyi boşver sadece normalde görüştüğümüz insanlar var zaten. kendi aramızda yani :) Bizim cırcr vırvırımız diyeiblirim sanırım.
  • Nem • 9 Şubat 2005 21:45 • #566920
    hayır tam olarak bu değil
  • oqz • 9 Şubat 2005 21:47 • #566921
    ne peki??