Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Rock'n Coke @ Hazerfan Havaalanı - İstanbul

Bu konu şu haber ile ilgilidir: Rock'n Coke @ Hazerfan Havaalanı - İstanbul
  • JasonBassPlay • 3 Eylül 2006 00:00 • #621159
    amerikan malı kullanmam diyenin alnını karışlarım...
  • metaL_f • 4 Eylül 2006 00:00 • #621160
    her ne kadar feci şekilde baş ağrsı çeksemde tek kelime duymasmda ayaaamı ezselerde ve gelen gruplar kötü olsada '' dorian direc-t hariç oda burn sahnesnde '' sdc gunluk gidebilsemde !! :(( superdi .. bu kadar eziyete karşılık yarında var deseler yarında giderim :D
  • SlipknotSlave • 4 Eylül 2006 00:00 • #621161
    rockncoke a gidelim diyince koşarak giden arkadaşlar acaba yrn israil kapımıza dayandığında veya kürtlerle savaşırken askere gitmeyi bu kadar çok isteyecekmi acaba???? çok mrk ediyorum...
    Tabi ki herkezin hakkıdır eğlenmek müzik dinlemek falan filan ama bunu abartmamak lazım bi felsefeye dökmemek lazım bana göre..
    lübnanda filistinde olanlar umrunda olmayan bi rezil arkadaş var burda...bgn sen festivaldesin umarım iyi eğlenirsin hiç derdim yok ama umarım yrn herhangi bir savaşta en önde olursun o zaman bi resmini çek yolla buralara...
    3 Eylül 2006 Pazar | Yazan: samanasuke

amerikan mallarını boykot et o zaman. converse giym, coca cola içme, bilgisayar kullanma, sigara içme, alkol alma... hadi yap bunları..
    3 Eylül 2006 Pazar | Yazan: •beklicem321•

alt tarafları oku ben onun yerine boykot ettim dahada eden var onu geçtik bununla o arkadaşın söyledikleriyle ne alakası var
    amerikan malı kullanmam diyenin alnını karışlarım...
    3 Eylül 2006 Pazar | Yazan: JasonBassPlay

bende karışlarım ama ne yapcan ? önüne konanı yemek zorunda herkes bazıları buna itiraz eder bazıları kabullenir biz kabul etmeyenleriz
  • xx_angelus_xx • 5 Eylül 2006 00:00 • #621162
    arkadaşlar..öbür festivallerden örnek veriyorsunuz iyi tamam hoş...rock'n coke daha 4 senelik bir festival...böylesine yeni bir festivalin bir anda 10 tane headliner koymasını kimse bekleyemez...Gördüğünüz üzere her sene gelişiyor Rock'N Coke..Bu sene gruplar bakımından pek "kendini aşamasada"organizasyon mükemmeldi...Harika bir 2 gün yaşattı bunu kimse inkar edemez...Barışarock'çılara lafım yok elbet onlarda haklılar , ama sonuçta ben bu festivale "oley ben savaş yanlısıyım,vereyim 100 milyon kampta kurayım amerikayada destek olayım" mantığıyla gitmiyorum..gidende olduğunu sanmıyorum...Oraya gitmenin sebebi iyi müzik dinlemek ve eğlenmek. Bu kadar. Eğlencenin içinede savaşı,amerikayı,bushu,puştu sokmayın lütfen donumuza kadar heryere girdiler zaten...Şimdi barışarock'a bakalım,ellerinde döner bıçaklarıyla dolaşan,kavga çıkaran tipler gördüm ben,gitmedim eğlenilmiştir eminim..Ama rock'n coke da ne bir kavgaya rastladım ne bir atışmaya..herkes kardeş gibiydi nitekim..Amacım laf atmak değil sadece örnek veriyorum..Şimdi bakalım Barışarock'a yine...Amerika karşıtıyız para yedirmeyiz onlara diyen insanlar arkalarında Marshall amfilerle çalıyorlar,converselerle sahneye çıkıyorlar,amerikanın eline aldığı tekel'in birasını içiyorlar,amerikan sigarası tüttürüyorlar sonra rock'n coke a para yedirmem...yedirme kardeşim...sen at gözlüğüyle bakıp yanındakini değil uzaktakini gördüğün için yedirsende kendine zarar zaten...Bırak boşver...Savaş karşıtı ol,Rock'N Coke a gitme...Ayrıca Duman oraya çıkıp Özgürlüğün Ülkesi'ni babalar gibi söyledi...Herkesde onlarla birlikte söyledi...Ne deseydi ya? Bu Rock'N Coke,hadi bush yolla füzeleri!! Deseydide sizin kafanızdaki Rock'N Coke'çu zihniyeti gibi bi davransaydı...Bu arada Barışarock çı elamanları da gördük orda saygı duyduk tabi...Orada çıkıp festivale laf atan Harun Tekin'i de gördük çimenlere yaymış Placebo'yu izlerken...Birşey demedik...Sizde birşey demeyin,ya saygı duyun,ya da konuşmayın.

Neyse çok konuştum sanırım...Kendi çapımda yaptığım Rock'N Coke oscarlarını da veriyim de gitsin bari..
    2 Eylül
    En anlaşılmayan performans:Mercury Rev
    En kötü performans:Hayko Cepkin
    En iyi performans:Yüksek Sadakat&Şebnem Ferah&Muse
    En coşturan grup:Gogol Bordello
    En iyi gitarist:Metin Türkcan(Şebnem Ferah)&Muse(Matthew Bellamy)
    En iyi davul:Muse,Yüksek Sadakat(Attığı davul solosu coşturdu..)
    En iyi bas:Kutlu Özmakinacı(Yüksek Sadakat),Muse
    En çok coşulan şarkılar: Time Is Running Out-Muse,Kafile-Yüksek Sadakat,Can Kırıkları-Şebnem Ferah

3 Eylül
    En anlaşılmayan performans:The Sisters Of Mercy
    En kötü performans:Placebo&Vega(Amatör gruplar gibi Deniz hanımın "ya biz o şarkıya çalışmıştık çalın hadi" demesi de en büyük Rock'N Coke gafıdır..)
    En iyi performans:Ogün Sanlısoy,Duman
    En coşturan grup:Ogün Sanlısoy
    En iyi gitarist:Metin Türkcan(Ogün Sanlısoy)
    En iyi davul:Alen Konakoğlu(Duman),Dorian
    En iyi bas:Ari Barotas (Duman),ve bir anda sahneye fırlayan Tarkan Gözübüyük(Ogün Sanlısoy)
    En Çok Coşulan Şarkılar:Zorla İnanmak Olmaz-Ogün Sanlısoy,Köprüaltı-Duman,Gel Gör Beni-Dorian ..

Festival böyleydi kısaca...Placebo'nun beklentileri karşılamayan performansı...Song To Say Goodbye gibi bir şarkıyı bile bu kadar duygusuz,banal bir şekilde çalmayı başarmaları bir headliner'ı en kötü performansa itti...Muse mükemmeldi nitekim...Şovları,sahnedeki duruşları,şarkı seçimleri herşeyiyle...Reamonn,Supergirl'de coşturdu...Türk gruplar Vega hariç süperdiler...Mercury Rev ve Sisters Of Mercy'de festivale gelen 2-3 kişinin bildiği diğerleri için ise "hadi şimdi yemek yiyelim" gruplarıydılar...Bu arada Editors'de çok iyiydi...Özellikle gitarist Tom'un gitarı seyircilere atması gecenin doruk noktalarından biriydi...

Seneye görüşmek üzere...Umarız daha iyi gruplar ve daha büyük bir eğlenceyle...
  • lena avrıl • 5 Eylül 2006 00:00 • #621163
    En kötü performans:Hayko Cepkin

zuhahahahahahaha.....ne diyon be sen!!
    Vega(Amatör gruplar gibi Deniz hanımın "ya biz o şarkıya çalışmıştık çalın hadi" demesi de en büyük Rock'N Coke gafıdır..)

burda haklısın bak vega iyi değildi

bir de dorian yanılmıyosam ana sahnede değildi bence o mercury revden daha iyi coştutrurdu milleti o grubu da hiç beğenmedim

eee senin kişisel görüşün tabi bunlar ama bunlar da benim görüşüm kavga çıkmasın okey??
  • mistikyıllar • 10 Eylül 2006 00:00 • #621164
    rockncoke a gidelim diyince koşarak giden arkadaşlar acaba yrn israil kapımıza dayandığında veya kürtlerle savaşırken askere gitmeyi bu kadar çok isteyecekmi acaba???? çok mrk ediyorum...
    Tabi ki herkezin hakkıdır eğlenmek müzik dinlemek falan filan ama bunu abartmamak lazım bi felsefeye dökmemek lazım bana göre..
    lübnanda filistinde olanlar umrunda olmayan bi rezil arkadaş var burda...bgn sen festivaldesin umarım iyi eğlenirsin hiç derdim yok ama umarım yrn herhangi bir savaşta en önde olursun o zaman bi resmini çek yolla buralara...
    3 Eylül 2006 Pazar | Yazan: samanasuke

birinin bu lafı soyleyebilmesi için önce hiç rock'ncoke a gitmemiş olması gerekir.anlayan anladı.
  • fuCk_THE_goD • 11 Eylül 2006 00:00 • #621165
    zaten olay carpitilarak bu noktaya geldi.amerikan mali kullanmayan gercekten belkide cok az kisi vardir.ama gercekler ortada bir kurulus her ay duzenli olarak karinin belli bir yuzdesini kendi istegiyle devletine bagisliyor bununla bilimum silah savunma projeleri gerceklestiriliyor fakat ayni firma afrikada fabrikalarinda calisan iscilerinin saglik kosullarini saglamaya (ki buna ayirmasi gerekn butce neredeyse yaptigi bagisin 4 de 1 i ) gelince gerekli maddi kosullar yok gerekcesiyle o insanlari hastaliklarla hatta olumle yuz yuze birakiyor.
    Amerikan halkinin cogu su an coca cola yi tuketmiyor son 3 sene icerisnde pepsi piyasanin 70% ini ele gecirdi.dr peppers gibi 1-2% lik dilimdeki firmalar 10% lari aldi bunun nedeni coca cola nin politikalari.Fakat nedense dogu bunun farkina varamiyor.Tamam aldiginiz her amerikan urununun vergisi abd ye gidiyor dolayisiyla savasa gidiyor fakat belki sigarayi alkolu hayatinizdan cikaramiyorsunuz ama bu firmalar gidipte savas yanlisi politikalari gurula desteklemiyorlar.bence bu olaya bir milliyet yerine birey seklinde bakilmali.butun ulkeyi boykot etme imkaniniz yoksa bile en azindan iki uc urunu almayip sizde bir kucuk cocugun olmesini engelleyebilirsiniz.

Ataturk un bir sozu vardir"Vatan savunmasi icin olmayan her savas bir cinayettir."Aldiginiz her teneke kola ile sizde bu cinayete katiliyorsunuz.
  • fuCk_THE_goD • 11 Eylül 2006 00:00 • #621166
    ayrica barisarock taki olaylarla ilgili bizde birkac ksiyle karsilasatik silah filan yoktu elleride ama olmasi muhtemel kisilerdi.Sonucta siz ucretsiz bir organizasyin duzenliyosunuz alakasiz kisilerde gelmesi dogal.Tabi adam iki bira icince sapitiyor.Sonucta orada siyah camli bangir bangir 50 cent calan beyaz sahinin icinden cikan gozleri fildir fildir hatun!!! arayan elemanlarda vardi.Ve boyle seyler olmasi dogaldir.

Ama televizyonlarda yansitilan herseye inanmayin bir anlik birsey gordugunuz butunu ise cok farkli olayin.Orada bence gercek muzik ve kardeslik var.Rakin kok daki gibi piyasa yapma!!! kasintisi icinde olan tipler yok..Muzik eglence siyaset karsitlik var gercek rock var....

Zaten Rock baris demektir.koka kola gibi bir firmanin destekledigi organizasyonun zaten nasil rock ile iliskilendirildigi tartisma konusu..

Giden gider birsey demiyorum sonucta sevdigi grubu dinlemk icin gidenlere lafim yok sadece olaylarin bilincinde olmalari gerekli onu soyluyorum.Diger bikinili ray ban li tipler zaten takilsin dunyadan haberi yok.rock i placebo him metalin kralini linkin park sanmaya devam etsinler.ertesi gun tarkan konserine gitsinler....
  • ksengage • 16 Nisan 2011 01:01 • #640200
    oha la benden başka kse yi türkiyeye bekleyen 2 kişi