Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

garajda siyaset içeren koloni vs..

• kare-te • 8 Şubat 2008 02:24 • #590255
    komiksin.
  • Agrion • 8 Şubat 2008 02:35 • #590256
    türlü türlü siyaset var demekki her türlüsü derken.. el kol uzansa halimiz harap korkalımmı.. tekelcilik bu siteyi bile sarmış millet egolarının tatminini yasaklara bağlamış. siyaset konuşulmaz ama uygularım diyorsun güzel. neyse siz devam edin halkın afyonu olmaya.
  • simulacrum • 8 Şubat 2008 02:40 • #590257
    Ayrıca beyinlerinize örümcek ağı bağlamadan temizlemek gerekirdi.

Yahu madem böyle cümleler kurabiliyoruz, benim üslubumla derdiniz nedir öyleyse? Yeniyim diye mi yapıyorsunuz bunu? Bu yüzden mi kırıyorsunuz kalbimi? Ben de buraların çocuğuyum, ben de Garaj köşelerinde sabahladım, yazı yazdım, kız tavladım, demo yayınladım, haber ekledim, ilan verdim; ben de sizdenim, ben de bu cümleleri kurabilmek istiyorum, bana da nokta verin, ben müdür olmak istiyorum.

Agrion güzel özetlemiş; siyaset denen şey sanki bir hobiymiş gibi ondan uzak durmak, kaçınmak, teyzeler gibi "ay üstüme iyilik sağlık" falan diye dışlamak, hele de bu yaş grubu, bu tip bir müzik dinleyicisi için fazla tuhaf. Rock'ın kendisi zaten siyasidir; ergen hezeyanlarını anlatan veya "bööaaarghhh fuck the christ, fuck you, öööaarrgg, darkness" falan diye bağıran ucuz açılımlarını saymazsak rock müziğin tüm omurgası siyasi karşı duruş ve mutlak muhalefet üzerine kuruludur. Türban değil belki ama, örneğin Kenya'da şu an süregitmekte olan korkunç etnik temizliğe sesini çıkarmayan Birleşmiş Milletler ve dahası batılı devletlerin eleştirisi bir genç ve bir müzik dinleyicisi tarafından "yapılabilmelidir".
  • kare-te • 8 Şubat 2008 02:47 • #590258
    ben iki uç noktalarda yapılan parti siyasetinden bahsetmiştim yapılmaması gerekir diye senin dediğin şey zaten senelerdir garajda tartışıldı yapıldı. örnek verdiğim koloniyi biliyorsundur heralde.

http://www.garaj.org/forum/?f=4&m=201341&o=1&k=0
  • SlipknotSlave • 8 Şubat 2008 06:04 • #590259
    bak çok zeki arkadaşım her gün televizyonda dönen saçmalıklara milletin canı zaten yeterince sıkkın gelip bir de burda millete siyaset konuş diyorsan en alasını ben yaparım siyasetin o zamanda kaçacak delik arar herkes.
    ayrıca siyasetin iyisi kötüsü olmaz 85yıllık cumhuriyette hala türban, laiklik, cumhuriyet gibi kavramlar tartışılıyorsa o memleketin ne durumda olduğu ve 85. senede gençlerine ne verdiği bellidir. kuşakların-kuşaklara. müzik sitesi burası garajı böyle seviyorum ben.
  • beklicem321 • 8 Şubat 2008 11:23 • #590260
    Tekelcilik değil senin zihniyetindekilelin kırkırtmacı hareketlerine boyun eğmem arkadaşım. git siyasetini sokaklarda, siyaset forumlarında, açık oturucmlarda, siyasetm eydanında yap. garaj da yapma.. ben buna izin vermem.. siyaset konuşulmaz evet.. aması yok.. uygularım ve konuşturtmam! bunu bilesin. benim borum sadece forumda ötüyor. o yüzden forumuma dokundurtmam.. eğer bu rant sağlamaksa evet rant sağlıyorum. evet bu tekelcilikse doğrudur..
    ne demiş nazım hitmet..

evet vatan hainiyim siz vatanperverseniz siz yurtseverseniz ben yurt hainiyim ben vatan hainiyim!

son noktayı koyar bir daha burada siyaset yapan olursa gözünüzün yaşına bakmam haberiniz ola!
  • Ktulu • 8 Şubat 2008 13:24 • #590261
    Haber kanalında türban, film kanalında türban, trt'de türban, sokaktaki reklamda türban, müzik sitesinde türban...

EEEEEEEEEAAAAAAAAĞĞĞĞĞHHHHHHHHHH!!! YETER AMA!

Yakında bilgisayar oyunlarına da sokucaklar saçma sapan tartışmaları. Oyun da şöyle olucak;

Ortam: Haber stüdyosu
    Masa başında: Haber spikeri (kazık gibi duran, duygusuz, amacı orda oturmak olan işlevsiz insan)
    Konuk1: Cildi nefes almayı unutmuş bunak bi amcam. (30 yıl önce profesördür kendisi, yazık ki öğlen yemeğinde ne yediğini bile unutmaya bşlamıştır artık, ama programa gelip ülkeyi kurtarmaktadır. Belki de 30 yıl sonra birilerinin kendine değer verdiğini falan düşünür...)
    Konuk2: 20li yaşlarında bilmemne derneği başkanı (-nası yani?? -evet.. mahalle derneklerinden biri), takım elbise giyince kendini 40lı yaşlarında hisseden, önemli bir iş yapıyormuş havasına giren sıradan bir insandır, makine mühendisliği okurken vize dönemlerinden önce bir tek erzak almak için bakkala çıkarken görülmüştür kendisi, geri kalan zamanında bikaç kere de tv açıp haber izlemiştir, ya da haberlerin jeneriklerini.
    Konuk3: Telefonla bağlanır bu kişi. ğ gazetesinde köşe yazarıdır. Hani arada yazacak birşey bulamayıp fıkra yazan cinslerden. Hayır Hıncal Uluç falan değil, zira bu tip programlarla o bile uğraşmaz. Benim gibi görünce zaping yapar zannımca. Der ki şu şu medyacı dostumuzun oluşturduğu bu oluşuma gazetemiz olarak destek veriyoruz, kendisini çok severim (nolur beni de işe alsana be abi diyemez tabi), İstanbul mitinginde 23 milyon kişi bekliyoruz der :)
    Konuk4: Yok artık o kadar salağı bir araaya toplamak bu kanalın bile işi değildir.

Programın konusu: Tabii ki türban.
    Programın odak noktası: Türbanın adı türban mıdır başörtüsü müdür, ya da türban siyasi simge olarak mı kullanılıyor.

Ama hiç şaşırmıyorum, kutu kutu pense oyunu bile küçük çocuklara birşeyler öğretirken, insanların "bu kutudan mavi mi çıkıcak kırmızı mı" şeklinde programlar izlediği ve hayli prim yaptırdığı ülkemizde zaping esnasında ya içinde "olmayan" paralar olan kutuların açıldığı programları görürsünüz, ya da "doğru, dürüst, tarafsız" habercilik.

Olsa nolur olmasa nolur türü tartışmalar, vatanı milleti bölmeye çalışıyo deyip kendileri türbanlı türbansız ayrımı yapanlar, tvlerde reklam aralarında bile beyin yıkamaya çalışanlar...(yahut bakın bizim programımız şu kadar reyting aldı, demek ki bizi şu kadar kişi destekliyo diyebilicek kadar dallama insancıklar..)

Yeter yahu! Huzur istiyorum birazcık! Evlerde kavga, dışarda kavga, tvde kavga, e bi de garajda olsun...

Harika düşünceler.
  • Agrion • 8 Şubat 2008 19:11 • #590262
    neyse siyaset denilince aklınıza sadece türbanı getirten sistem utansın ne diyim.
  • Agrion • 8 Şubat 2008 19:19 • #590263
    tabi ben de oturup türban konuşalım demiştim di mi_? siyasetin iyisi kaçacak delik aratıyorsa biz hiç almayalım arkadaşım bizim kaçmaya değil bişeyleri yakalamaya ihtiyacımız var.
  • kare-te • 8 Şubat 2008 19:26 • #590264
    yani sen her türlü siyaseti konuşup türbanı konuşmuycaksın. =)