Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

garajda siyaset içeren koloni vs..

• Ktulu • 5 Şubat 2008 02:03 • #590171
    garajda siyaset olmalı mı? - olmamalı mı?

Bu biraz şey gibi olmuş: "Türban bir siyasi simge midir - değil midir?" :))
  • delik beyin • 5 Şubat 2008 02:32 • #590172
    siyasete girmeyelim lütfen :)
  • simulacrum • 5 Şubat 2008 04:33 • #590173
    Mesajımın silinmesine bir anlam veremedim. Muhtemelen muhteviyatındaki siyasi ifadeler dolayısıyla silinmiştir, durum onu gösteriyor. Yalnız gözden kaçırılan nokta mesajımdaki ifadelerin bir öznellik taşımıyor oluşudur. Yani ben hali hazırda bilinen tanımları yaptım, yaptığım şey siyaset değildi. Bu ikisini birbirinden ayırmayı öğrenmelisiniz. "Sosyalizm eşitliğe ve emeğin egemenliğine dayanır" cümlesi bir tanımdır, sosyalizmi tanımlar. Bu siyaset değildir sevgili modlar. "Ben bir sosyalistim, salak değilseniz siz de olun" cümlesi ise öznel bir yorumdur, silinmesi gereken (eğer gerekiyorsa) budur. Bunu öğretmek için silinmesi an meselesi bir mesaj mı yazmam lazımdı illa? Tartışmaya yatkınsanız bu mesaj burada kalsın, öyle devam edelim. Eğer bunu da silecekseniz üyeliğimi de peşinde götürün, çünkü bu çok komik. Ben Garaj üzerine konuşuyorum burada, sosyalizm değil.

"Siyaset tartışılmalı mı, tartışılmamalı mı?" sorusunun yanıtı kanaatimce "evet"tir. Şahsi fikrim bunun bir mahsuru olmayacağı yönündedir. Yalnız silinen önceki mesajımda belirttiğim üzere, Garaj konseptinden kopma riskini göze alamıyorsa bu anlaşılır. Ama kolonilerde siyaset tartışılmasının bence bir sakıncası yoktur. Kimsenin beyninin yıkanacağı yok, bu kadar korkak olmayın, insanlara kendilerini sınama fırsatı verin. Sistem üzerine kafa yormayan herkes birer klondur, bunu böyle bilin; ukalalığım için bağışlayın ama içinde bulunduğunuz gezegenin gidişatı üzerine fikirler yürütüp tartışmaktan kaçınıyorsanız, resmi belgelerde birer et parçasısınızdır.

Garaj, kolonilerde siyaseti serbest kılmalıdır.
  • FuL_TeLiKe • 5 Şubat 2008 08:03 • #590174
    mantıklı gelmiyo değil..
    de sanal dünyada kimin et parçası (ki daha çok ben "mutfaktan tuvalete 1 boru" diye yorumluyorum) kimin "ehil" olduğunu anlamak kolay değil..
    burda oturup ciddi ciddi 1 şeyler yazmaya çalışıpta "ot" olan bildiklerimde var, burda çok iyi geyik yapıpta "hayat okulu"nu yalamış yutmuş olanlarda..
    bence burada "sapla samanı" birbirinden ayırmanın zorluğu "benim gibi düşünenleri" burada siyaset konuşulmaması konusuna iten asıl mesele..

Sistem üzerine kafa yormayan herkes birer klondur

bunun doğruluğunu elbette tartışmam bile..
    ama şu da var, koloniye isteyen girer istemeyen girmez..
    "2 ucu b*klu değnek" 1 konu aslında bu..
    tartışmamak ortanın dört parmak doğru taraFında kanaatimce..

gelelim bu konuları burada tartışmayınca insanların özgürlüğü mü kısıtlanıyo hususuna..
    belki evet ama tartışılınca da burada bu işin olmamasını isteyenlerinde fikrine saygı duyulmamış dolayısıyla onlarında bu özgürlüğü kısıtlanmış oluyo..
    doğrusu 1 anket yoluyla (her ne kadar bu işten nefret etsemde) demokratik 1 yolla çözülebilir aslında bu iş..

kişisel olarak, burada konuşulmamasını faydalı buluyorum..
    hele güzel ülkemde herkes bu konuda 1 uzman, her yerde bu konu üzerine mütalaalar yapılırken garajı bu işin dışında tutmanında kimseye çok da fazla zararı olmaz..

kahvehane köşelerinde memleket kurtaran insan modellerine oldum olası uyuz olmuşumdur..
    müzikle ilgili 1 sitede de memleketin kurtarılamayacağı gün gibi aşikardır..
    kaldı ki bu ülkenin en büyük problemlerinden 1 tanesi "hekesin her şeyi bilmesi"dir ve yapımız gereği her şeyi bilen bünyeler olduğumuz için "siyaset" gibi göreceli 1 kavramı tartışmak pek 1 mantıklı gelmiyo..
    isteyene uygun platform bu ülkede fazla fazla varken de garajı o platformlara çevirir endişesiyle uzak durmak faydalı gibi..

kimse bana katılmak zorunda değil..
    bu yazıyı insanlar sıkılmadan ve üşenmeden sonuna kadar okumak zorunda da değil..

evet karşıyım burada bu işin yapılmasına..
    ama en nihayetinde bu iş yapılır veya yapılmazsa (alınan karara göre) sonuçlardan her ikiside benim yine umrumda olmayacak..
    "çok rahatsız olursam giderim" fikrindeyim..

dn:okuduğum yazılardan 1 tanesinde "türban"la ilgili 1 şey gördüm..
    ve bu benim yazıma en iyi örnektir işte..
    görüldüğü üzre hiç alakasının olmamasına rağmen öylesi 1 konuya ara geçiş yapmak (yapmaya çalışmak) garaj konusundaki endişelere çok iyi 1 canlı örnektir..
  • Ay Prensesi • 5 Şubat 2008 12:01 • #590175
    Bu başlığa aslında bir şey yazmayacaktım, yazarsam, görüşlerimi bildirirsem GRJ'da siyaset konuşulmasını istememeye hakkım olmazdı çünkü. Ama şunu söylemeliyim ki, bu başlıkta siyaset konuşmak için güzel ortam hazırlanmış. Bu başlık ile birlikte siyaset içeren tüm koloniler kapatılsın.
  • beklicem321 • 5 Şubat 2008 12:48 • #590176
    destekliyorum
  • Ktulu • 5 Şubat 2008 12:50 • #590177
    dn:okuduğum yazılardan 1 tanesinde "türban"la ilgili 1 şey gördüm..
    ve bu benim yazıma en iyi örnektir işte..
    görüldüğü üzre hiç alakasının olmamasına rağmen öylesi 1 konuya ara geçiş yapmak (yapmaya çalışmak) garaj konusundaki endişelere çok iyi 1 canlı örnektir..

Bişey demiyorum :)
  • FuL_TeLiKe • 5 Şubat 2008 13:05 • #590178
    1 singapur tekerlemesinden alıntıdır..
    woouww..
  • delik beyin • 5 Şubat 2008 18:32 • #590179
    ben de..
  • Single_FACTOR • 5 Şubat 2008 20:14 • #590180
    "simulacrum"
    karar verirken tüm mesajları baştan aşağıya okudum.
    evet senin dediğin gibi mesajındaki ifadeler öznellik taşımıyor ancak tartışma yaratacak kadar da sivri anlaşılabilecek içeriğe sahipti. üstelik kullandığın teknik dil sebebiyle de yazdıkların Doğru anlaşılmayabilir.