Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

garajda siyaset içeren koloni vs..

• beklicem321 • 4 Şubat 2008 03:26 • #590159
    Hepinize siyaset felsefesi dersi vereceğim, bana özel mesaj atın.

garaj - İlanlar lütfen :P
    -----------

Neyse işin ciddietine indiğimizde, söylediklerin kimine göre doğru kimine göre fasfata şeyler olabilir. Ama garaj bir müzik birimidir ve müzik konuşulur. Müziğin içerisinde de siyaset vardır,ideolojik kavramlar varıdr ancak konuların sürekli dallanıp budaklanması, söylenenlerin kırıcı olması sebebiyle istenmemektedir. İsteyenler yine vardır ama burada yeri yoktur efendim.
    İyi geceler
  • delik beyin • 4 Şubat 2008 06:22 • #590161
    Umarım mesajın silinmez ve insanlar üşenmeden sonuna kadar okurlar.
  • FuL_TeLiKe • 4 Şubat 2008 08:42 • #590162
    öncelikle burada tartışmanın etik olup olmadığı konuşuluyor sevgili simi yani "sen haksızsın sana laFlar hazırladım" ..
    ve sende bariz 1 şekilde lise tayfasına aydınlık taslayan muhteremler gibi açıklamışın..
    (yazının açıklama kısımları doğrudur..fakat zaten burada olmasını istemediğimiz olay (bilhassa tartışmasını bilmeyen dimağların fazlalığından) siyasetin konuşulmasıdır..)

yoksa ideolojisi olmayan insana siyaset bilimciler ne der bilmelisiniz..
    .)

genel olarak, bana kalırsa tartışmayın..
    ya da bu işi hali hazırda şikayet ettiğimiz bünyeler gibi yapmayın..

en nihayetinde hem faşizm yanlılarının hemde kominizm yanlılarının 6 milyondan fazla insanı sadece ideolojik nedenlerle kıydığını düşünürsek; aşırı uçlar pekde sağlıklı görünmüyo..
    bu demek değil ki siz buna inanmayın fikrinizi savunmayın; inanın da savunun da, amma velakin burada inandığınızı kendinize saklayın..
    platformun sağlığı açısından bu önemlidir..

kim haklı kim haksız olayı ideolojilerde konuşulan 1 başlık değildir..
    herkes kendine göre haklı veyahut başkasına göre haksızdır..
    bunun bilincinde olan bünyeler içinse gayet açık ve net olan bunu burada paylaşmamızın hoş olmadığıdır..
  • FuL_TeLiKe • 4 Şubat 2008 09:22 • #590163
    bu arada belirtmem gerekir ki "kralcılar"a bayıldım..
    .)
  • kare-te • 4 Şubat 2008 15:41 • #590164
    öncelikle burada tartışmanın etik olup olmadığı konuşuluyor sevgili simi yani "sen haksızsın sana laFlar hazırladım" ..
    ve sende bariz 1 şekilde lise tayfasına aydınlık taslayan muhteremler gibi açıklamışın..
    bundan birşey anlamadım

yazının açıklama kısımları doğrudur..fakat zaten burada olmasını istemediğimiz olay
    açıklama filan kalmadı sildim sadece siyaset istemiyoruz yazdım çünki birileri gelip sen şucusun sen bucusun demeye başladı.

zaten tartışmak istemiyorum yukardada söyledim konunun içine pek girmeden birşey söyledim ama sen şucusun bucusun gibi şeyler söylenince doal olarak girdik sanırım ki kişiler zaten bunu istiyordu
  • l-i-m • 4 Şubat 2008 17:29 • #590165
    Şunu belirtim öncelikle , şu sıralar soulforger ne diyorsa doğrudur :D
    Adam çoook derin araştırmalar yapıyor :P:P

beklicem321'in espirisine yarı yarıya yarıldım sayılır..

Konuya gelince şu sıralar tartışsak da bir işe yaramıyor..

bkz: bekçi gitti bekçiye geldi ... :o
  • FuL_TeLiKe • 4 Şubat 2008 21:16 • #590166
    1. kısım (anlamadığın) similacrum'a ithaF edilen kısımdı..
    önemli değil..
    (muhtemelen anlamıştır..)

2. kısımda ona olan serzenişle alakalı kısım yanılmıyosam..
    [haklı evet ama istemediğimiz konu farklı(siyaset konuşmak doğrudur fakat garaj buna uygun 1 platform değildir içeriğinde); farklı anlaşılmış babında 1 kısım orası da..]
  • Soulforger • 4 Şubat 2008 22:41 • #590168
    Garaj'da siyaset istemeyen bir bireyin -ki bu birey tabiri burada beni asla kapsamıyor- kafasından geçen iki temel düşünce vardır: Bir, bu kişi hayatında siyasete yer vermesine rağmen buranın bir müzik sitesi olmasından ötürü burada sadece müzik konuşmak ister. İkincisi de siyasete hayatında asla yer vermeyen, siyaseti bir sigara gibi hiç girilmemesi gereken bir dipsiz kuyu, bir elektrikli tel olarak görmektedir. Bizim ne düşündüğümüz çok da önemsenmiyor kanımca, ancak eğer yöneticileri ikinci gruba dahilse o zaman yazıklar olsundan başka birşey çıkmaz ağzımdan...

Üçüncüyü de ben ekleyeyim : Siyasi görüşlerin insanların alıştıklarına tamamen ters düşerse rahatsız edilme/dayak yeme tehliken var :) Konuşmamak en iyisi diyebilirsin...

Ama yazdıklarında çok haklısın aslında :)
  • Single_FACTOR • 4 Şubat 2008 22:52 • #590169
    Soulforger
    3 Şubat 2008 Pazar / 12:30

simulacrum
    Son düzeltme: 4 Şubat 2008 Pazartesi / 02:54

kare-te
    Son düzeltme: 4 Şubat 2008 Pazartesi / 06:11

•Aria GalaCtiCa•
    4 Şubat 2008 Pazartesi / 22:36

Karete'ye daha önceki mesajımda belirttiğim gibi; içeriği tartışırken bunu siyasi ifadelerle yapmamak gerekir. aksi halde amaçtan bir hayli uzaklaşıyoruz. O da ilk mesajını yeniden gözden geçirmiş zaten.
    teşekkür ederiz.

FuL_TeLiKe [Bugün, 09:22]
    kim haklı kim haksız olayı ideolojilerde konuşulan 1 başlık değildir..
    herkes kendine göre haklı veyahut başkasına göre haksızdır..
    bunun bilincinde olan bünyeler içinse gayet açık ve net olan bunu burada paylaşmamızın hoş olmadığıdır..

"FuL_TeLiKe" ın belirttiğini aynen destekliyoruz.

garajda siyaset olmalı mı? - olmamalı mı?

bunu tartışabiliriz.
  • CRN_CRN_ME • 4 Şubat 2008 23:48 • #590170
    Garaj'da siyaset olmamalı!!!!

olmamalı... siyaset girdiği ortamları çoğunluklar b*k etmiştir çünkü siyasetin daha ne oldugunu bilmeyen ve belli kapasitede olup at gözlüğü takan insanlar etrafta çok fazla var,ayrıca siyaseti yapan insanlara da söyle bir bakarsanız ne tip insanlardan bahsettiğimi anlarsınız...

hem siyaset %80 olarak ülke sorunlarını çözmeyi(ya da uçuruma sürüklemeyi)planlar ve garaj da bu konuların konusulması gereksiz çünkü herşeyin bir yeri vardır...

NOT: %20 sinden bahsetmek istemiyorum :)