Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Gelecekte Garaj?

• NeGüZeL_İsTnbL • 6 Ocak 2008 23:55 • #589694
    Gelecekte Garajı nasıl bi durum bekliyor? Geleceğin yıllarında karşı konulmaz bir değişikliğe Garaj'da ayak uyduracak mı? İnsanların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini, istek ve fikirlerini gözardı edip yeni bi statü kazanacak mı Garaj? Yoksa aynı formatını korayarak devam mı edecek?
    İnsanlarda olan değişiklik zaten öyle ani ve karşı konulamaz bir şekilde olmayacak muhakkak. Bir kaç on yıl içerisinde metal parçalar veya laboratuvarda üretilen organlar takmayı sağlık ve uzun ömür için isteyecek miyiz? Hiç vazgeçemediğimiz cep telefonunun yerini, direk beyne yerleştirilen bir çip mi alacak? Teknolojik rahatlık için bilgisayar giymeye mi başlayacağız? Sinema yerine sanal dünyalara mı gireceğiz? Suni anılarda, kahramanın siz olduğnuz maceralar mı yaşayacağız? Bütün tatilimizi deniz kenarı yerine bir odada trodlara bağlı olarak mı geçireceğiz?
    Garajdaki sohbetlerimizi paylaşımlarımızı sanal bir alemde mi geçireceğiz? Hayal gücünüzün yettiği kadarıyla neler olabilir? Garaj, Müzik, Paylaşım... 3009'da yaşasak nasıl bi Garaj hayal ederdiniz?

GaRaJ ©2001-3009

(bi insan okuduğu bi sayfa yazıdan bu kadar etkilenir :D )
  • DrumBanger • 7 Ocak 2008 08:02 • #589695
    Hayallerimde kapanması var :p
  • Ktulu • 7 Ocak 2008 11:21 • #589696
    Abi olayın içine cep telefonu falan girdikten sonra ben koptum gerisini hızlı geçtim :)

Bence ne mi olacak?

Bekçi siteyi başkasına devredicek, eğer devrettiği kişi yeni bi sistem kurmazsa şu anda sadece "sözde" var olan 77.000 üyeliğin çoğu sadece haberlere bakmaya veya söz nota aramaya girecek. Sitenin geri kalanı şu anda olduğu gibi çürüyecek.

_______________________________________________________________________________________
    Ktulu'nun şu anda dinlediği parça:
    Eternal Tears of Sorrow - The River Flows Frozen
  • Ktulu • 7 Ocak 2008 12:37 • #589697
    Aslında sadece garaj için geçerli değil bu durum. İnsanlar nette takılmaktan bıktılar.

İşin garibi dışarda da takılmaktan bıktılar sanırım :P Eskiden mesajlara yetişemezdik, MSN pencerelerinden işimizi yapamazdık, dışarı çıktığımızda barlarda kafelerde oturacak yer bulamazdık, şimdi garaj dahil heryer bomboş. İnsanları ateşliycek yenilikler olması gerekli değişim için. Ama bu kıvılcım ne müzik dünyasında var ne de internette.

Yine adamın biri feysbuk gibi bi site çıkartıcak, herkes o yöne yığılıcak. İnsanlar değişim istiyor.

_______________________________________________________________________________________
    Dark Tranquillity - The Lesser Faith
  • -maJestY- • 7 Ocak 2008 15:09 • #589698
    Yakın zamanda kökten bir değişiklik bekliyorum ben, sırf ilan panosu'nun çektiği ziyaretçiler bile Garaj'ı ayakta tutmaya yeter ama yönetim vakit bulduğunda siteye bir el atacak sanırım...
  • System666 • 7 Ocak 2008 15:18 • #589699
    Aslında buraya yazacak çok şey var.

Facebook meselesiyle başlayayım en iyisi Tuncay'ın söz ettiği..
    Facebook bir microzft kuluşu oldu artık bunda hem fikiriz. Bu yükselişe artık google'ın bir cevap vermesi gerekiyordu ve beklenen oldu.İnternette 3. dünya savaşı olarak adlandırılan bir savaş çıkmaya başladı. Ve cepheler belirlendi.

FACEBOOK'A KARŞI BİR ORDU ÇIKIYOR

Facebook hisselerini Microsoft'a kaptıran Google, birçok şirketle işbirliği yaparak OpenSocial adlı bir sosyalleşme ağı kuruyor. Facebook'a karşı kıyasıya rekabet edecek olan OpenSocial adlı sosyal ağ sitesi, Orkut, Salesforce, LinkedIn, Ning, Hi5, Plaxo, Friendster, Viadeo ve Oracle hizmetlerinin bir çatı altında toplanmasından oluşacak ve Google üyelik hesapları üzerinden çalışacak. Çok sayıda hizmeti bir çatıda topladığı için, sosyal ağ alanında büyük bir devrim olarak kabul edilen OpenSocial'in detayları bugün açıklanacak.

Şimdi cephelere bir göz atalım;

BİRİNCİ CEPHE

1. Facebook 15 milyar dolar
    2. Microsoft 274.3 milyar dolar

İKİNCİ CEPHE

1. Google 187 milyar dolar (Orkut dahil)
    2. Salesforce 5.5 milyar dolar
    3. LinkedIn 200 milyon dolar
    4. Ning 214 milyon dolar
    5. Hi5 102 milyon dolar
    6. Friendster 53 milyon dolar
    7. Vaideo 15 milyar dolar
    8. Oracle 100 milyar dolar

güçlü gelen bir ordu ^_^ Zaten alexa verilerini takip ettiğimde facebook yavaş yavaş düşmeye başladı ve Orkut çok hızlı geliyor.... Facebook kaybetti kaybedecek.

Yiğit'in sözlerine gelirsek. Zaten gelecekte bilgisayarların nasıl olacağını konuştuğumuzda jöle kıvamında insanların beynine monte edilecek olan bir çip olacağı var sayılıyor ve mantıklıda. Örneğin bir insan öleceği zaman onun beyninde ki çipler alınacak ve yeni doğan birinin beynine aktarılacak böylece insanın sadece bedeni son bulurken düşünceleri, fikirleri, bilgileri kaybolmayacak. İşte böylece insanlar androide dönüşerek sanal zevkler yaşanmaya başlayacak. Reel yaşamın gereksizlikleri görülecek, et yemenin çoğu zaman gereksiz olduğu düşünülerek vejeterjan bir yaşam sürülecek. Savaşlar büyük ihtimalle bitecektir çünkü ne kadar gereksiz olduğu insanlık tarafından farkedilecektir. Yani böylece sanal yaşam fazlalaştığı için GRJ çok daha fazla popüler olacak.Bilgi alışverişi işte o zaman çok fazla olacak...

Ütopya gibi geliyor di mi? 80li yıllarda Bill Gates her evde bir bilgisayar olacak dediğinde hade len seksi diye insanlar onu da terslemişti ^_^

DaRKNeSS
  • sadecemüzik • 7 Ocak 2008 16:41 • #589700
    O zaman ortalığa bir korku ütopyası salalım: Gelecekte Garaj'da daha çok yasak olacak, muhabbetler daha ciddi olacak, ":)" simgesinin Garaj'da kullanımı yasaklanacak. Keh keh! :)))
  • Ktulu • 7 Ocak 2008 17:08 • #589701
    Yahu adam garaj diyo siz ne diyosunuz :) Ben feysbuk örneğini de milletin garajdan çok nerelerde takıldığını belirtmek için verdim.

Müzik konusuna dönelim mesajlar silinmesin :P

Gelecekte garaj diyoruz müzik diyoruz da,

MÜZİK Mİ KALDI YAHU

______________________________________________________________________________________
    A Perfect Circle - Judith
  • NeGüZeL_İsTnbL • 7 Ocak 2008 19:57 • #589702
    GaRaJ Rock Bar'ı açsınlar burdaki muhabbeti oraya taşıyalım. İçelim, eğlenilim, tozutalım, azıtalım nana nana naa naaa...

--------------------------------------------------------------------------------------------
    Ktulu şu an Arch Enemy - Diva Satanica'yı dinliyor :D
  • beklicem321 • 7 Ocak 2008 20:27 • #589703
    Bence GaRaJ Deliler Hastanesi açılmalı :)
    Sözüm meclisten dışarı efendim :P