Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

NEDEN YABANCI NICKNAME?

• kuzucuk • 8 Temmuz 2005 01:00 • #571749
    bekçi geldi toparlanın uykusu yok bugün zırt pırt geliyor arada
  • michelle • 8 Temmuz 2005 01:10 • #571750
    Venom,

Demk dinlediginiz muzikten geliyor, hatta sadece muzik degil, halkimiz asmis ve ROCk dinliyor imis.!!BElirtmek gerekir ki, daha mesajinin basinda hatani yapmis bulunmaktasin. Burada ben turkcemizi savunmuyordum ki!!
    Daha savunacak kadar iyi hatta -cok iyi- bir turkcem oldugunu da dusunmuyorum.Ayrica fransizca ve almanca derken de sadece ornek verdigimi unutmamak gerekir, sanirim o noktayi da yakalayamamissin.Hatta en kotusu bilmediginin farkinda olmayarak da beni suclamak uzerine 1 tane mantiga aykiri cumle yazmis bulunuyorsun ki bu da: ----"fransızca ya da almanca türk kökenlimi yoksa sen almanca ve fransızca bilmediğimizimi hatırlatıyon kendin bildiğinimi söylüyon"

1) benim agzimdan ben fransizca ve almanca biliyorum ama siz bilmiyorsunuz gibi birsey cikmadi!

2)Dediklerine dayanirsak, o zamn herkes bir rock hayrani, hatta o kadar guclu ki rumuzlarini(!) bile onlardan esinlenip koyuyorlar.

tamam, bunu anlarim!! yani burada ki millet sadece sevdikleri sanatciya olan hayranlikllarindan dolayi rumuzlarini o isimlerden olusturuyorlar..
    ee, zaten bende bundan bahsetmistim.

Bu konuyu 9 haziranda acmisim, ve bugun 7 temmuz! nerdeyse 1 aydir bu konuyu tartisiyoruz, ve sonuc benim tam ilk dedigim ile tamamen ayni! peki, neden bu kadar kopurdunuz, madem sonuc ayni cikacakti, neden bu kadar BOS(!) yorum yaptiniz, neden en basinda bunu kabullenmediniz.?????

gercekler acidir beyler, bayanlar!! ama kabul etmek gerekir-aksi takdir de yasanmaz!

sonu gelmedi mi diye soranlara gelince, son kere sah i kaciriyrz ama zaten belli ki 2 hamle sonra oyun benim!!
  • cc_baran • 8 Temmuz 2005 01:14 • #571751
    la bi sus michelle yaa, bu saatte bu enerjiyi bu hırsı nerden buluyosun yaa, vır vır hiç susmadınız ulan yeter yaw.
  • Noryth Aquanum • 8 Temmuz 2005 19:07 • #571856
    Selamlar...

Nickim yabancı , evrenötesi bir dünyanın alfabesini kullanıyorum...Kozmik denizlerde Bin Oğlaklı Kara Keçi'yle , Yüzsüz Nyarlathoteph'le , Yelde Yürüyen Wendigo'yla ,Yüce Rahip Cthulhu'yla yüzüyorum...Yüce Eskiler'in alfabesini kullanamazsam onlarla iletişim kuramam , değil mi ?

Peh , dikkat ettiysen çoğu nick gruplarla , şarkılarla , kısacası müzikle ilgili...Arkadaşlar da yabancı bir grubu nickname olarak kullanmak istemişlerdir...Dersin ki İngilizce kelimeleri Türkçe'ye çevirip yazsınlar , o zaman da anlam aktarmasında abuk sabuk şeyler çıkıyor...Ha şöyle abuk subuk ; alışmamışız onun Türkçe karşılığına , çok abes geliyor...Alışmak zamanla olacak iş , kararlılıkla olacak iş...Böyle böyle Türkçe kurtarılabilir...

Forumun içeriğini okumadım , başlıktan yorum yaptım ; yöneticiler yazımda abukluk görürlerse silsinler , parçalasınlar yoketsinler :9
  • Noryth Aquanum • 8 Temmuz 2005 19:11 • #571857
    İçeriği okuduktan sonra keşke yazmasaymışım dedim , neyse...
  • michelle • 8 Temmuz 2005 22:33 • #571872
    shadowinthesun;

herkes bu topigin inmesini istiyor ise neden uretken olup, guzel bir konu acmiyorsun. hem kendini hem herkesi(!) mutlu edersin BELKI(!)... o zamn istedign yerine gelir. ama bazen olani bile kullanmak zor gelebilr insana.Anliyorum. emek ister...

ha gayret....!!!

senden guzel birsey bekliyoruz, o zman....
  • Holy_Bastard • 8 Temmuz 2005 22:33 • #571873
    sonu gelmedi mi diye soranlara gelince, son kere sah i kaciriyrz ama zaten belli ki 2 hamle sonra oyun benim!!

Ha haahhaaahaaayyy!!!Yerlere yattim gulmekten...Ayy ayy karnima agri girdi ayyyy....

Senin icin bi beyit yazdim michelle:

Madem 2 hamle sonra , belli ki oyun senin
    Gel bu gece odulunu ellerine vereyim
  • shadowinthesun • 8 Temmuz 2005 23:59 • #571875
    mişel;;;;;;

tamam,düşmesin,sen mutlu ol yeter..sen yanlış anladın galiba(ne ilginç)burda topic açmanın,çok mu mutluluk verici bi olay olduğunu sanıyosun..herkes öyle veya böyle düşündüğünü yazıyo,yani kimse bir başlık açıldı diye sevinmez heralde,artık bu başlığın düşmesine de kimse mutlu olmaz..sebebini düşünüver bi zahmet..buarada "akıllı olanlar herşeyi farkeder, aptallar ise farkettiği herşey üzerinde konuşur"diye bi laf var,bişey ifade ediyor mu senin için?şunu da anlamanı isterim düşünmek de emek istiyor,ama galiba sen o emeği sarfedecek enerjiye sahip değilsin.

neyse sen istedin diye bi başlık açıyorum,bakalım beğencen mi

PUHAAHAHAHAHAHA:))OOF OOF NE GÜNLERE KALDIK YA ISMARLAMA BAŞLIK AÇCAZ:))ÖZELLİKLE İSTEDİĞİN BİR KONU VARSA SÖYLE:))
  • blitzkrieg • 9 Temmuz 2005 00:03 • #571876
    micelle bir yerde haklı yanigarajda olsun memlekette olsun çok özenti var zannımca kendiside özemnti:) infosu yani açıklayıcı bilgileri ingilizce herhalde geyik yaptı:)almanca nick mi istiyrosun bu arada al benim ki bu rumuz benim için blitzkrieg in çok büyük önemi var çok ilgiliyim 2. dünya savaşına neyapalım şimdi:) ama ortalığın özenti dolu olduğu kesin biz lisedeykende böyle tipler vardı ya ( yani özenti.) aman neyse takılın işte nette :)
  • michelle • 9 Temmuz 2005 03:10 • #571884
    Holy-BAStard

seni guldurdugume sevindim, cok guldugune gore biraz sinirlerin gerilmis olmali..

odulu vermene gerek yok, bu halin(iz), benim en buyuk odulum zaten...!!;)